ZİNCİR VE PULLU HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Zincir ve pul ile yapılan çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin yapımı çok ama çok basit. Havlu kenarı dantel modeli yapımını öğrenmek için aşağıda verilen videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Havlu kenarına kısa sürede gösterişli bir model yapmak istiyorsanız mutlaka bugün göstereceğim örneğe göz atmalısınız. Daha önce dantel modeli yapmayanların bile kolaylıkla yapabileceği bu dantel modeli havlu kenarlarında çok şık duracak.

Zincirli pullu havlu dantel modeli yapımı için burada küçük parlak renkte pullar kullanılmış. Bu pullar küçük çiçekler şeklinde. Bu pulların etrafı zincirler ile işlenerek birbiri ile birleştirilmiş ve güzel bir dantel modeli ortaya çıkartılmış. Burada pul işlemesi için havluya uygun renkte bir dantel ipi seçebilirsiniz.

Pullar işlenerek birleştirilirken belirli bir sıra ile birleştiriliyor. Bu sayede üçgen şeklinde bir görünüm elde ediliyor. Bu üçgenlerin arası ise yine pullarla yapılıyor. Bu şekilde anlatılınca model size zor gibi görünebilir. Ama videodaki anlatımı takip ederseniz model yapımının ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz.

Havlu kenarlarını süslemek için farklı dantel modelleri arıyorsanız mutlaka gösterdiğim dantel örneklerine göz atmalısınız. Modellerin yapım aşamalarını da verdiğim için kısa sürede model yapım aşamalarını öğrenebilir ve harika dantel işlerini ortaya çıkartabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu