YUVARLAK ZİKZAK LİF MODELİ YAPIMI

Renkli zikzak lif modeli yapımı

Çok şık ve gösterişli bir lif modelini daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önce size zikzak şeklinde yapılmış lif modeli yapımını video olarak sunmuştum. Bu lif modeli de ona benziyor ama bu lif modeli yuvarlak bir şekilde yapılıyor. Aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim videoyu takip ederek bu lif modelinin yapımını da öğrenebilirsiniz.

Yuvarlak zikzak lif modeli yapılırken orta kısımdan başlanarak zikzaklar yapılıp yuvarlak bir şekil oluşturulmuş. En son sırada ise bu zikzaklar ile yıldız görünümü elde edilmiş. Bu şekilde lif modeli çok şık durmuş.

Burada lif modeli yapılırken her sırada farklı renkte bir ip kullanılmış. Bu şekilde lif modeli çok şık olmuş. Sizde bu şekilde farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Özellikle elinizde kalan lif iplerini kullanarak bu şekilde güzel bir lif modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Zikzak lif modeli yapımı için videoda çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Lif modeli için oldukça basit olan fıstık modeli yapılarak lif modeli yapımına devam ediliyor. Burada önemli olan zikzak modelinin nasıl oluşacağı. Bunu öğrenmek için ise size verilen anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Değişik lif modellerini sizlere yine ilerleyen günlerde sunmaya devam edeceğim. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar verdiğim modellere göz atarak farklı lif modellerini çeyizleri içerisine ekleyebilirler.

Yuvarlak zikzak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu