YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizleri için hazırlık yapan, kolay ama şık bir lif modeli arayanlar için bugün harika bir yuvarlak lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edeceğiniz bu lif modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz şık bir tasarım olmuş.

Lif modelleri için sizlere yeni ve şık modeller bulmaya ve bunların detaylı yapım aşamalarını içeren videolar paylaşmaya devam ediyorum. Özellikle çeyizlerin vazgeçilmez parçası olan lif modelleri için de çeşit çeşit modeller göstermeye dikkat ediyorum. Hem çeyiziniz için bu lif modellerini yapıp hazırlayabilirsiniz hem de bunları hazırlayıp satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Bugün sizlere göstereceğim çeyizlik yuvarlak lif modeli örgü örmeye yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım. Video içerisinde her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanıyor. Burayı takip edip sorunsuz bir şekilde bu lif modelini yapabilirsiniz.

yuvarlak-lif-modeli

Lif modeli yapımında tekli fıstık tekniği kullanılmış. Fıstıklar her sırada arttırılıp lif modeli büyültülüyor. Burada lif modeli yapılırken farklı bir teknik kullanılmış. Bu nedenle videonun her bir aşamasını takip etmelisiniz. Lif modelinin yapımındaki detayları takip etmezseniz burada olduğu gibi bir lif yapamazsınız.

Yuvarlak lif modeli yapımında beyaz ve pembe lif ipleri kullanılmış. Dilerseniz tek renk lif ipi ile de yapabilirsiniz. Ama bu şekilde iki renk kullanılınca daha güzle bir görünüm elde edilmiş. Lif modeli yuvarlak bir şekilde başladıktan sonra son sıralarda yapılan model ile dilimli bir görünüm oluşmuş. Bu şekilde olması hem de iki renk olarak yapılması modeli daha şık göstermiş.

Oldukça kullanışlı olan bu lif modeli için burada yapılan ölçüler oldukça ideal. Ama siz isterseniz büyüklüğü değiştirebilirsiniz. Ayrıca sizin elinizin sıklığına göre ve kullandığınız ip kalınlığına ve tığ numarasına göre de lifin büyüklüğü değişecektir. Bu lif modeli dışında farklı lif modelleri için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz. Bu sayede çeşit çeşit lif modellerinin yapım aşamalarını öğrenip hem çeyiziniz için farklı lif modelleri yapabilirsiniz hem de lif satıp para kazanıyorsanız elinizde farklı tasarımlar olacaktır.

Yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@orenhanim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.