YILDIZLI FİRKETE OYASI YAPIMI

Çeyizlik yıldızlı firkete oyası yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için harika oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine çeyizler içerisinde göz dolduracak hemen dikkatleri çekecek olan bir model olan yıldızlı firkete oyası yapımını detaylı anlatım olarak sizlere göstermek istiyorum.YILDIZLI FİRKETE OYASI YAPIMI

Yeni ve farklı oya modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün görünce çok beğendiğim sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm bir yazma kenarı oya modeli yapımını sizlerle paylaşmak istedim. Firkete ile yapılan bu oya modeli klasik firkete oyalarından farklı olarak yapılmış ve yıldız şeklinde bir görünüm verilmiş.

Oya modelinin yapımı için burada iki renk kullanılmış. Beyaz ve istenilen bir renk bu oya modelinin yapımında kullanılabilir. Renkli oya iplerini yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak seçebilirsiniz.

Yıldızlı firkete oyası yapımı için oya işleri yapımında kullanılan bir firketeye ihtiyacınız olacak. Birde tığınıza ihtiyacınız olacak. Burada video içerisinde modelin yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış. Öncelikle firkete üzerinde yıldızlı oya modeli yapılıyor daha sonra ise yapılan bu motifler yazma kenarı ile birleştiriliyor.

Firkete üzerinde yıldızlı motifler yapıldıktan sonra yazma kenarına nasıl ekleneceği de video içerisine gösterilmiş. Burada ara kısımlarda dilediğiniz bir işleme yapabilirsiniz. Video içerisinde yazma kenarına nasıl bir işleme yapıldığı ve motiflerin nasıl ekleneceği gösterilmiş. Buradan tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Yıldızlı firkete oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=XkExrADIjBo&t=7s

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq0lgWWdI_QJU_S4fubqJrA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.