YILDIZ MODELLİ BAYAN BERE YAPIMI

Tığ işi yıldız modeli ile bayan bere modeli yapımı

Bere modelleri için bugün size bayanlara uygun olarak yapılmış bir bere modeli göstermek istiyorum. Tığ işi yıldız modelli bere için aşağıda sizlere detaylı yapım aşaması içeren bir video sunacağım. Buradaki detaylı yapım aşamasını takip ederek bu bere modelini kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Kışlık bere modelleri için her zaman size farklı örnekler göstermeye çalışıyorum. Bugün tığ işinden yapılmış bir bere modeli göstereceğim. Bu bere modeli burada bayanlar için yapılmış ama bu bere modeli erkekler için de yapılabilecek bir tasarım hatta dilerseniz çocuklar için de bu bere modelini yapabilirsiniz.

Yıldız modelli bere yapımı için burada hardal sarısı ve gri renkte örgü ipi kullanılıp bayanlar için bir bere yapılmış bere yapımı için burada Nako Denim markalı coton akrilik özellikteki ip kullanılmış. Bu ip dışında orta kalınlıkta olan farklı marka iplerde tercih edebilirsiniz.

Bere modeli yapımı için önce 11 zincir çekimi ve üzerine tığ işi lastik tekniği yapılmış. Bu lastik tekniğini bilmiyorsanız videoda detaylı bir anlatım yapılmış. Yaptığınız lastik örgüsünü baş çevresine göre ölçerek uygun ölçüyü bulabilirsiniz. Lastik örgüsünden sonra ise yıldız modelinin yapımına geçilmiş. Bere yapıldıktan sonra ise tepesine bir ponpon yapılıp bere modeli tamamlanmış.

Tığ işi yıldız modelli bere yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu