YILDIZ DİYARI LİF MODELİ YAPIMI

İki renkli ip ile yapılan çok şık ve görenlerin dikkatini çekecek olan harika bir lif modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yıldız diyarı lif modeli özellikle çeyiz hazırlıkları yapanların veya el işi yapıp satanların mutlaka göz atması gereken bir model diyebilirim.YILDIZ DİYARI LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizleri için hazırlık yapanlar için sık sık yeni lif modelleri göstermeye çalışıyorum. Özellikle birçok youtube kanalında çok farklı ve yeni lif modelleri var. Tasarım lif modellerinin yanında klasik örneklerinde detaylı yapım aşamaları bu kanallarda yer alıyor. Bende sizler için bu lif modellerini bulup paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere görünce çok beğendiğim çok şık bir model göstermek istedim.

Çeyizlik yıldız diyarı lif modeli yapımında pembe ve beyaz rengin uyumundan faydalanılmış. Bu lif modeli yapımında iki ip birlikte yürütülerek yapılıyor. Bu nedenle lif yapmaya yeni başlayanlar bu lif modelini yapmakta zorlanabilir. Yeni başlayanlar daha kolay modelleri seçebilir. Ben sık sık farklı lif modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Bu örneklere göz atarak kolay modelleri bulup lif örmeye başlayabilirsiniz.

Lif modeli yapımı için burada olduğu gibi iki renk kullanmanız gerekir. Aradaki yıldız desenlerinin oluşması için iki renk ip gerekli. Renk seçiminde açıklı koyulu renkleri de seçebileceğiniz gibi burada olduğu gibi beyazın yanına koyu bir renk seçerek de yapabilirsiniz.

Yıldız diyarı lif modeli kasnakta yapılan lif modelinden uyarlanarak yapılmış. Yıldız modelleri yapılarak ilerleyen bu lif kasnakta yapılmış olan lifler gibi çok şık olmuş. Lif modelinde oluşan yıldızlar iki sırada yapılıyor. Burada lifin sıralamasına çok dikkat etmeniz gerekir. Yıldız modelinin burada olduğu gibi düzgün olması için renk geçişlerine dikkat etmelisiniz. Birde burada yapılan lif modeli beşgen şeklinde yapılmış. Yine bu şekilde yapmak için arttırma ve eksiltme sıralarına dikkat etmeniz gerekir.

Lif modelinin yapımı aşağıda verdiğim videoda çok detaylı bir şekilde açıklanmış. Buradaki anlatımı takip ederek sorun yaşamdan bu lif modeli yapılabilir.

Yıldız diyarı lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCarg-SOYC2QWaU2EpqErXqg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.