YENİ TASARIM FISTIK ARASI YAPRAKLAR TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarına yapılacak oya modelleri için sizlere yeni tasarlanmış modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere video sahibi tarafınca tasarlanmış olan fıstık arası yapraklar oya modeli yapımını göstermek isterim. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.YENİ TASARIM FISTIK ARASI YAPRAKLAR TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarlarında klasik oya modelleri kullanmak yerine yeni tasarlanmış oya modelleri arıyorsanız sizlere her daim gösterdiğim yeni modellere göz atmalısınız. Tığ işinden yapılmış olan birbirinden şık tasarımları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bilhassa yeni tasarlanmış modelleri bulup sizlerle paylaşmaya çalışıyorum ki yeni örnekleri öğrenebilesiniz.

Bugün göstereceğim tığ işi oya modeli yazma üstüne yapılmış olan bir tasarım. Burada örnek bir model anlatımı yapılmış ve yazma içinde bulunan renklere uygun ipler seçilmiş. Sizlerde kullandığınız yazma içinde bulunan renklere uygun oya ipi rengi seçebilirsiniz. Ana renk olarak ara bölümde ve yaprakların yapımında yeşil oya ipi kullanılmış.

Oya modelini yaparken aradaki fıstıkları yapmak için yazma içinde bulunan renklere uygun olarak iki yada daha çok renkte renkli oya ipi kullanabilirsiniz. Bu şekilde de fazlaca güzel olacaktır.

Fıstık arası yapraklar tığ oyası modeli yapımı için ilkin yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Tığ batısı üstüne ise model kurulumuna adım atmak için ara kısımdaki yapraklar yapılmış. Burada yeşil ip ile tüm yazma süresince bu şekilde yapraklar yapılıyor.

Burada her bir yapraklı model içinde çimenler yapılmış. Bu iki model arasındaki mesafeye siz kendiniz karar verebilirsiniz. Yaptığınız modelin büyüklüğü bakımından aradaki mesafeye karar verebilirsiniz.

Fıstık arası yapraklar oya modeli için alt kısımdaki yapraklar yapıldıktan sonrasında üst kısımdaki fıstıkların yapımına geçilmiş. Bu fıstıklar yapıldıktan sonrasında ise gene her renkli fıstığın arasına yapraklar yapılmış. Model bu şekilde üç aşamada yapılıyor. Video içinde her bir aşama sayıları ile beraber verilmiş. Buraya dikkat ederseniz problem yaşamadan oya modelini yapabilirsiniz.

Fıstık arası yapraklar oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@oyavedanteldunyasi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

“YENİ TASARIM FISTIK ARASI YAPRAKLAR TIĞ OYASI YAPIMI” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.