YENİ TASARIM ÇİÇEK LİF YAPIMI

Çeyizlik tasarım çiçek lif modeli yapımı

Çeyizlik çok şık lif modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine benimde çok hoşuma giden şık ve gösterişli tasarım bir çiçek lif modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu modelin detaylı yapım aşamasını da sizlere videolu anlatım olarak sunacağım.YENİ TASARIM ÇİÇEK LİF YAPIMI

Yeni ve farklı lif modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün ise tasarım bir lif modelinin detaylı yapım aşamasını sizlere göstermek istedim. Bu lifin yapım aşamadı oldukça basit. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu lif modelini buradaki anlatımı takip ederek yapabilirler. Video içerisinde lifin yapımı ile ilgili tüm detaylar çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada siyah ve sarı renkte lif ipleri kullanılmış. Lifin orta kısmında siyah lif ipi kullanılarak birkaç sıra işlenip küçük bir daire yapılmış. Daha sonra bu dairenin etrafı sarı ip ile yapılarak büyük bir daire elde edilmiş. Burada daire içerisinde dilimler var. Bu dilimlerin etrafı ayrı ayrı işlenerek çiçek görünümü verilmiş.

Hazırlanan bu lif tabanın etrafı ise yine siyah lif ipi ile fıstıklar yapılarak tek bir sırada tamamlanmış. Bundan sonra ise lifin orta kısmındaki katlı çiçeğin yapımına ve lif üzerindeki siyah ip ile yapılan detaylara geçilmiş. Yine buranın yapımı da açıklanarak yapılmış. Bu şekilde lif modeli tamamlanarak ortaya harika bir lif modeli çıkartılmış.

Çiçek lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.