YENİ KARANFİL LİF MODELİ

Yeni karanfil lif modeli bugün size göstereceğim oldukça şık ve çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan bir lif modeli. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile kolaylıkla öğrenebileceğiniz bu lif modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz harika bir tasarım olmuş.

Yeni lif modelleri için sizlere farklı tasarım örnekler bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere video sahibi Sevilay Hanım tarafından tasarlanmış bir lif modeli göstermek istedim. Bu lif modelinde en güzel çiçeklerden birisi olan karanfilin şekli yapılmış. Kullanılan renkleri ile burada yapılan örgü işi gerçekten çok hoş olmuş.

YENİ KARANFİL LİF MODELİ

Çeyizlik karanfil lif modeli yapımı için beyaz lif tabı yapılmış öncelikle. Burada olduğu gibi üzerine çiçek motiflerinin eklendiği liflerde beyaz taban sıklıkla kullanılıyor. Ama elinizde bulunan lif ipleri varsa bunları değerlendirmek istiyorsanız farklı renklerdeki ipler ile de taban yapabilirsiniz.

Lif tabanı için seçtiğiniz ip ile üzerindeki karanfil motiflerini yapacağınız iplerin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Burada taban için beyaz renk kullanılıp karanfil çiçeği yapımında kırmızı ve pembe lif ipleri kullanılmış. Çiçeğin yaprakları ve dal kısmı için ise yeşil renkte lif ipi kullanılıp güzel bir uyum yakalanmış.

YENİ KARANFİL LİF MODELİ

Yeni karanfil lif modeli yapımı için öncelikle beyaz lif ipi ile klasik yuvarlak dilimli bir taban yapılmış. Bu tabanı yapmayı bilmiyorsanız videoda verilen anlatımı takip edip taban yapımını da öğrenebilirsiniz. Taban yapıldıktan sonra ise her bir dilim üzerine yapılacak olan çiçeklerin yaprakları ve dal kısmı yapılmış.

Yaprak ve dal kısımları taban üzerine örülüyor. Ayrıca örülüp eklenmiyor. Aynı şekilde karanfil çiçeği motifi de yine yapılan dal kısmının uç kısmına örülerek yapılıyor. Motif ayrıca yapılmıyor. İlk başta bu şekilde örmekte zorlanabilirsiniz ama yavaş yavaş eliniz alışacaktır.

Yeni karanfil lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@sevilayuysallifleri

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.