YENİ FARKLI ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI MODELİ

Çiçekli tığ oyası modeli bugün sizlere göstereceğim en yeni ve farklı oya modellerinden birisidir. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebileceğiniz bu oya modeli çeyizler içerisine eklenecek olan yazmaların kenarlarında dikkat çekecek çok şık bir tasarım olmuş.

Yazma kenarlarına birbirinden şık oya modelleri yapmayı seviyorsanız mutlaka sizlere gösterdiğim tığ işi oya modellerine göz atmalısınız. Gösterdiğim her bir oya modelinin detaylı yapım aşaması olduğu için zorlanmadan farklı oya örneklerini öğrenebilirsiniz.

YENİ FARKLI ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI MODELİ

Çiçekli tığ oyası modeli yapımı için üzerinde çiçek desenleri olan bir yazma kullanılmış. Bu yazmanın kenarına oya yapmaya başlamadan önce yazmaya uygun renkte ip ile tığ batısı yapılarak yazma kenarı çevrilmiş. Bundan sonra ise oya modelinin yapımına başlanmış.

Oya modeli yapımı için Altınbaşak marka oya ipleri kullanılmış. Burada yeşil, pembe, hardal sarısı ve tarçın renklerinde oya ipleri kullanılmış. Sizlerde kullandığınız yazma içerisinde bulunan renkleri seçebilirsiniz.

YENİ FARKLI ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI MODELİ

Tığ işi oya modeli için yapılan tığ batısı üzerine öncelikle çiçeklerin yapılacağı yerdeki yuvarlar, yapraklar ve aradaki çimenler yapılmış. Buranın yapım aşaması video içerisinde detaylı bir şekilde açıklanmış. Daha önce oya modeli yapmadıysanız ve yeni öğreniyorsanız ilk başta zorlanabilirsiniz ama ilerleyen zamanlarda kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yazma kenarına yeşil ip ile çimenler, yapraklar ve çiçeklerin yapılacağı yerdeki yuvalar yapıldıktan sonra ise renkli oya ipleri ile çiçekler yapılmış. Her bir yuvaya farklı renkte oya ipi ile çiçekler yapılmış. Yine çiçeklerde basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Videoyu takip ederek zorlanmadan öğrenebilirsiniz.

YENİ FARKLI ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI MODELİ

Oya modeli yapımı oldukça basit biR şekilde ilerliyor. Önemli olan ve dikkat edilmesi gereken detaylar video içerisinde açıklandığı için zorlanmadan bu oya modelini yapabilirsiniz. Çeyizler içerisine şık ve farklı modeller eklemek istiyorsanız daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz.

Çiçekli tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@OyaHanm

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.