YELPAZE ŞEKLİNDE YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Yelpaze şeklinde yapılan takım lifin yuvarlak modeli

Yelpaze şeklinde yapılmış olan liflerin uzun ve keseli olanını sizlere daha önce göstermiştim. Bugün ise sizlere bu lif modelinin yuvarlak olanını göstermek istiyorum. Yelpaze yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.YELPAZE ŞEKLİNDE YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler içerisine lif modelleri eklenirken bu şekilde takım halinde yapılan lifler sıklıkla ekleniyor. Hem aynı model ile oluşturulmuş güzel bir takım elde ediliyor hem de daha şık bir görünüm elde ediliyor. Daha öncede sizlere bu şekilde takım olarak hazırlanmış lif modelleri göstermiştim. Bugünde yine daha önce kese şeklinde ve uzun şekilde yapılmış olan lifin yuvarlak modelini göstereceğim.

Çeyizlik yuvarlak lif modeli için beyaz lif ipi ile taban kısmın yapımına başlanmış. Burada dikkat edilecek en önemli detay lif tabanında oluşturulan dilimlerin yelpaze bir şekilde olması için kaydırma tekniği ile modelin yapılması olacak. Bu nedenle videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip edin.

Lif modeli tabanı yapılırken aralarda yeşil lif ipi de kullanılarak üzerine yapılacak olan çiçeklerin yuva ve yaprak kısımları da yapılarak ilerleniyor. Her bir dilim içerisine bu şekilde yeşil ip ile yapraklar ve yuvalar yapılıyor. Taban tamamlanınca da renkli ip ile üst kısımdaki çiçekler yapılıyor ve kenar kısım ile ortadaki küçük çiçek motifi yapılarak lif modeli tamamlanıyor.

Yelpaze yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.