YELPAZE ŞEKLİNDE UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Yelpaze şeklinde yapılan çiçekli uzun lif modeli

Daha önce sizlere yelpaze modeli ile yapılmış olan kese lif modelini göstermiştim. Bugünde sizlere gösterdiğim bu kese lifin takımı olan yelpaze uzun lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edilirsiniz.

Çeyizleriniz içerisinde takım şeklinde oluşan 2-3 parçadan yapılmış şık bir lif modeli arıyorsanız bugün göstereceğim lif modeline göz atmalısınız. Daha önce size bu lif modelinin kese lifini göstermiştim. Bugün ise uzun lif modelinin yapımını göstermek istedim. İlerleyen günlerde ise tek parça yuvarlak şeklinde olan modelinin yapımını göstereceğim.

Yelpaze uzun lif modeli yapımı için burada yine beyaz lif ipi ile taban kısımları yapılmış. Bu tabanlar yapılırken aralarda yeşil ip ile çiçeklerin yapılacağı yerlerdeki yapraklar ve yuvalar yapılmış. Daha sonra bu yeşil iplerin üzerine mor ip ile çiçekler yapılmış. Lif modelinde yelpaze görünümün nasıl oluşturulacağı video içerisinde açıklanmış.

Uzun lif modeli oluşturulurken 3 tane motif yapılıp birleştirilmiş. Burada lifin uç kısımlarında tutacak yerlerinde hazır halkalar kullanılmış. Halka bulamazsanız bu tutacak yeri kendinizde yapabilirsiniz. Video içerisinde lif modelinin yapımına dair tüm detaylar verilmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi modelin yapımına dair tüm detayları bu videoyu izleyerek öğrenebilir.

Yelpaze uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu