YELPAZE ŞEKLİNDE KESE LİF MODELİ YAPIMI

Yelpaze şeklinde takım kese lif modeli yapımı

Bugün sizlere yine çok şık ve gösterişli bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Yelpaze kese lif modeli takım halinde yapılmış olan çok şık bir model. Bugün sizlere kese şeklinde yapılan lif modelini göstereceğim. İlerleyen günlerde diğer parçaların yapımını da tek tek vereceğim. Lif modelinin yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için lif modeli arayanların yanı sıra lif yapıp satanlarda sitemizde yer alan yeni ve farklı modelleri inceleyebilirler. Her zaman sizlere yeni ve farklı tasarımları bulup göstermeye çalışıyorum. Bugünde sizlere göstereceğim lif modeli yeni tasarlanmış şık bir model. Kese şeklinde yapılan bu lifin uzun olanı ve tek parça olanı da yapılmış. Onları da ilerleyen günlerde sizlere göstereceğim.

Yelpaze lif modeli yapımına öncelikle beyaz lif ipi ile taban kısmının yapımı ile başlanmış. Burada taban kısmı yapılırken fıstık modeli kullanılmış ama yelpaze şeklinde bir görünümün oluşması için model kaydırma yapılarak ilerliyor. Ayrıca taban kısmı içerisinde yeşil ip ile çiçeklerin yaprakları ve yapılacağı yuvaları yapılmış. Bu şekilde lifin üst kısmı tamamlanmış.

Üst kısım için yapılan modelde yapraklar üzerine mor lif ipi yardımı ile çiçekler yapılmış. Daha sonra kese lifin diğer kısmı yapılmış. Burası tek parça halinde beyaz lif ipi ile yapılmış. Daha sonra bu iki parça birleştirilip kese lif modeli ortaya çıkartılmış.

Yelpaze kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu