YELPAZE MODELLİ GELİN YELEĞİ YAPIMI

Tığ işi yelpaze model gelin yeleği

Çeyiz hazırlıkları yapan gelinler için çok güzel bir yelek modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Tığ ile yapılan bu gelin yeleği modeli yapımı oldukça basit olan gösterişli bir model. Detaylı yapım aşamasın video içerisinde verilen bu yeleği kısa sürede yapabilirsiniz.YELPAZE MODELLİ GELİN YELEĞİ YAPIMI

Çeyiz hazırlıkları yapan gelirler çeyizleri içerisine mutlaka bir yelek modeli ekliyor. Şiş ile yapışan çok şık gelin yelekleri olduğu gibi tığ örgüsü ile yapılan çok şık yelek modelleri de bulunmakta. Şiş ile örgü örmeyi bilmeyen veya kısa sürede güzel ve şık bir yelek modeli yapmak isteyenler kolay bir tığ işi modeli tercih edebilirler. Tığ ile yapılan yelek modelleri çok şık duruyor bunu da unutmamak lazım.

Bugün sizlere göstermek istediğim yelpaze model gelin yeleği Angora ip ile yapılmış. Burada sade bir ip tercih edilmiş. Dilerseniz simli Angora ilerde kullanabilirsiniz Ayrıca bu model ile dikdörtgen bir şal yapıp güzel bir takımda yapılabilir.

Burada yapılan yelek modelinin genişliği 50 cm uzunluğu ise 70 cm olmuş. Dilerseniz daha kısa bir yelek modeli de yapabilirsiniz.

Yelpaze model gelin yeleği yapımı için 90 zincir çekilerek başlanmış. Çekilen zincir üzerine ise öncelikle trabzanlar yapılarak yeleği etek ucuna lastikler yapılmış. Dilerseniz siz lastik yapmadan direk model kurulumuna geçebilirsiniz.

Yeleğin etek ucuna lastikler yapıldıktan sonra yelpaze modelinin yapımına geçilmiş. Burada yeleği tamamında bu yelpaze modeli yapılmış. Yeleğin beden kısmı yapıldıktan sonra kol ayrılarak ve yaka kısmı yapılmış. Yelek tek bir parça halinde işlendiği için bu kısımlarda yapılarak yelek modeli tamamlanmış. Yeleğin kol ayrımı ve yaka kısımlarının yapımı da video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederseniz son yaşamadan yelek modelini tamamlayabilirsiniz.

Yelpaze model gelin yeleği yapılışı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:  https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.