YELPAZE MODELLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Şiş örgüsü yelpaze modelli bebek battaniyesi yapımı

Şiş örgüsünden yapılmış olan çok şık bebek battaniyesini bugün sizlere göstermek istiyorum. Yelpaze modelli bebek battaniyesi farklı renkte örgü ipleri ile yapılarak hem kız hem de erkek bebekler için kullanılabilecek bir model. Battaniyenin yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bebek hazırlıkları yapanlar için sık sık yeni battaniye modelleri gösteriyorum. Daha öncede sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan modeller göstermiştim. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler tığ işinden yapılmış olan modellere göz atabilir. Bugün göstereceğim şiş örgüsü ile yapılmış olan battaniye modeli için aşağıda her bir detay iki video içerisinde açıklanmış burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu battaniye modelinin yapımını da öğrenebilirsiniz.

Şiş örgüsü bebek battaniye modeli yelpaze şeklinde yapılmış olan küçük motiflerden oluşuyor. Tek tek hazırlanan bu motifler daha sonra dikilerek birleştirilmiş. Burada videolar içerisinde hem motiflerin yapım aşaması açıklanmış hem de motiflerin nasıl birleştirileceği nelere dikkat edilmesi gerektiği açıklanmış. Battaniye modelinin kenar kısımlarında kalan boşluklar için ise yarım motifler yapılmış. Bunların hepsinin yapım aşamaları aşağıda yer alan iki video içerisinde açıklanmış.

Battaniye modeli yapımı için Himalaya markalı ipten bambu özellikli bir ip seçilmiş. Şiş olarak ise 3 numaralı şiş kullanılmış. Siz bebeklere uygun olan iplerden seçebilirsiniz.

Yelpaze modelli bebek battaniyesi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu