YELPAZE MODEL ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ

Yelpaze çeyizlik havlu kenarı modeli

Havlu kenarı için çok renkli güzel bir dantel modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. İki aşamada yapılan bu dantel modeli için iki farklı renkte ip kullanılmış ve ortaya harika bir görüntü çıkmış.

Yelpaze çeyizlik havlu kenarı modeli için yine çok güzel bir anlatım yapılmış videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Video içerisinde dantel modelinin her yapım aşaması çok güzel bir şekilde anlatılmış. Modeli zorlanmadan yapmak için videoyu takip etmeniz yeterli.

Yelpaze çeyizlik havlu kenarı modeli için beyaz ve sarı ipler kullanılmış. Burada kullanılan sarı ipin markası Leylak numarası ise 443. Bunun dışında beyaz ip için yine Leylak marka bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Havlu kenarı modelinin yapımı için öncelikle orta kısımdaki dikdörtgen şeklinde olan beyaz kısım yapılıyor. Havlu kenarı uzunluğu boyunca bu dikdörtgen şekiller yapılıyor.

Yelpaze çeyizlik havlu kenarı modeli için beyaz orta kısım yapıldıktan sonra sarı ip ile yelpaze modeli yapılıyor. Buranın nasıl yapıldığı da yine aynı şekilde video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Yelpaze görünümünün oluşması için burada verilen sayılara dikkat etmeniz önemli.

Sarı ip ile yelpaze modeli yapıldıktan sonra en sonunda havlu kenarı ile birleştirme yapmak için dantelin kenar kısmı yapılıyor ve model tamamlanıyor. Biraz zahmetli bir dantel modeli olsa da bittiğinde ortaya harika bir model çıkıyor.

Yelpaze çeyizlik havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu