YELKENLİ MOTİFİ YAPILIŞI

Şiş örgüsü ile yelkenli motifi nasıl yapılır?

Şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere birçok farklı alanda kullanabileceğiniz şiş örgüsü yelkenli motifi yapılışını göstermek istedim. Bu motifin yapılışını detaylı anlatım olarak aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılmış olan örgüler içerisine yeni modeller eklemek istiyorsanız sizlere gösterdiğim farklı örgü modellerine göz atabilirsiniz. Özellikle değişik örgü işlerinde kullanılabilecek modelleri sizlere göstermeye çalışıyorum ki yaptığınız örgü işleri sade kalmasın ve modelli olsun. Bu şekilde örgü işleriniz arasına yeni ve farklı modelleri ekleyebilesiniz.

Bugün sizlere yelkenli motif yapılışı göstermek istedim. Suna Hanım bu motifin yapılışını baştan sonra kadar detaylı anlatım olarak vermiş. Bu modelin yapımında kullanılabilecek farklı özellikteki iplerden de video içerisinde bahsedilmiş.

Yelkenli motifi 12 ilmek üzerine kuruluyor. Bunun yanında birde kenar ilmek alınması gerekiyor Yani burada örnek anlatım yapılan bu model için 25 ilmek alınmış ve modelin yapımına başlanmış. Video içerisinde her bir sıranın anlatımı çok güzel bir şekilde yapılmış. Şiş örgüsü ile örgü işleri yapmayı öğrenenler videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilir.

Şiş örgüsü yelkenli motifi hırkalarda, kazaklarda, ceketlerde ve süveterler de kullanılabilecek bir model. Buradaki detaylı yapım aşamasını örenince dilediğiniz yerde bu modeli kullanabilirsiniz.

Yelkenli motifi yapılışı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu