YAZMA KENARINA TIĞ İŞİ ZAMBAK OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için harika bir tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarı için yapılabilecek çok şık bir oya modelinin yapım aşamasını daha sizlere göstermek istiyorum. Modelleriniz arasına yeni oya modelleri eklemek istiyorsanız mutlaka sizlere gösterdiğim oya modellerine göz atın. Bugün sizlere tığ işi zambak oyası modeli yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.

Yazma kenarına yapılabilecek yeni modelleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Oya modellerini incelediğinizde son zamanlarda oldukça moda olan şık ve gösterişli modellerin yapım aşamalarını sizlere sunmaya çalışıyorum. Bugünde sizlere yine Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalı sahibi Derya Hanımın Rus bir kanalda görüp yaptığı harika bir oya modelinin yapımını sunmak istedim.

Yazma kenarı oya modeli için burada mor bir yazma kullanılmış. Bu yazmaya uygun olan mor, beyaz, yeşil ve bakır tonlarında oya ipleri tercih edilmiş. Kullanılan iplerin numaralarını video içerisinde bulabilirsiniz. Burada seçilen ipler ile model çok uyumlu olmuş. Yapacağınız oya modellerinde ip seçimi gerçekten çok önemli. Yazmaya uygun renkler seçmenin yanında modeli gösterecek olan renkleri seçmeye de özen göstermelisiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına yeşil tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile hem modelin kurulacağı yerler ve aralardaki küçük pimpirikler yapılmış. En sonunda ise zambak oyası yapılarak oya modeli tamamlanmış.

Tığ işi zambak oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu