YAZMA KENARINA SIRALI TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için sıralı tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz şık bir oya modelini sizlere göstermek istedim. Sıralı tığ oyası modeli yapımı kolay olan ve yazma kenarında oldukça şık duracak harika bir model olmuş. Bu modelin yapımını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yazma kenarları için yapılabilecek şık oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine güzel bir tığ oyası modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak seçeceğiniz ipler ile bu oya modeli çok şık olacaktır.

Oya modeli yapımı için burada yapılan örnek anlatımda kenar kısmı ve yaprakların yapımı için yeşil bir oya ipi tercih edilmiş. Çiçeklerin yapımı için ise pembe renkte bir ip seçilmiş. Burada model yapımında öncelikle yeşil olan taban kısmı ve yapraklar yapılıyor. Daha sonra ise pembe ip ile ip koparma işlemi yapılmadan çiçekler yapılıyor. Bu şekilde model yapımı tamamlanıyor.

Yazma kenarı oya modeli için önce yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sora yine yeşil ip ile çiçeğin yaprakları ve yapraklar arasındaki ara kısım yapılmış. Buraların yapımı video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Bu kısım bitince ikinci işlem olan çiçeklerin yapımına geçilmiş.

Video içerisinde taban kısımdan başlanarak çiçeklerin yapımına kadar çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Burayı takip ettiğiniz sürece kısa sürede modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Sıralı tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu