YAZMA KENARINA BONCUKLU SIRALI OYA MODELİ YAPIMI

Tığ işi sıralı boncuk oyası yapımı

Yazma kenarı için bugün yapımı çok basit ama bir o kadarda gösterişli boncuklu sıralı oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu oya modelinin yapımına dair tüm detayları aşağıdaki videolu anlatımda sizlere göstereceğim için modelin yapımını kısa sürede öğrenerek yapmaya başlayabilirsiniz.

Oya modelleri için her zaman farklı örnekleri bulmaya çalışıyorum. Yazma kenarlarında şık duracak özellikle çeyizler içerisine eklenebilecek tasarımları bulmak ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugün yine size bir sıralı oya modelinin yapımı göstermek istedim. İki renk oya ipi ile yapılan bu modelde üzerine eklenen boncuklar ile model çok şık olmuş.

Yazma kenarına sıralı oya modeli yapımı için burada örnek bir anlatım yapıldığından beyaz ve kahverengi ipler kullanılmış. Siz yapacağınız yazma içerisinde bulunan renklere uygun olan renklerde ipler seçerek modeli yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise model yapımına geçilmiş.

Modelin ilk sırasında beyaz ip ile direkler yapılmış. Buranın yapımı çok kolay. İkinci sırada kahverengi ipin üzerine beyaz renkte kum boncuklar eklenerek model yapımına geçilmiş. Yine bu sırada ilk sırada yapılan direklerin üzeri işlenerek ilerlenmiş. Çok basit bir şekilde oya modeli yapılarak tamamlanmış. Videodaki anlatımı takip ederseniz iki gün gibi kısa bir sürede bu oya modelini yapabilirsiniz.

Sıralı boncuk oyası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu