YAZMA KENARI İÇİN TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Tığ işi yazma kenarı oya modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi oya modeli görüntüsü ile dikkat çekecek olan şık bir tasarım. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.YAZMA KENARI İÇİN TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarlarında büyük ve gösterişli bir oya modeli seviyorsanız bugün göstereceğim örneğe mutlaka göz atmalısınız. Renkli oya ipleri ile yaptığınız zaman bu ya modeli daha da dikkat çekecektir. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için hardal sarısı ve kiremit rengi oya ipi kullanılmış. Siz renkli oya iplerinizi seçerken yazma içerisinde bulunan renklerden seçip güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Çeyizlik oya modeli yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise yine yeşil oya ipi ile aradaki çimenler ve örümcekler yapılmış. Burada küçük bir mendil üzerinde anlatım yapıldığı için aralarda 2 çimen modeli bırakılmış. Ama siz yazma kenarına yaparken aralarda 4 tane çimen yapabilirsiniz.

Çimenler yapıldıktan sonra ise modelin yapılacağı yuvalar yapılmış. Bu şekilde yazma kenarı tamamlanınca bu seferde üst kısımdaki modellerin yapımına geçilmiş. Her yuva üzerine renkli oya ipi ile güzel bir çiçek modeli yapılmış. Bu şekilde oya modeli yapımı tamamlanmış.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.