YAZMA KENARI İÇİN TASARIM TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

İğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş tasarım yazma kenarı oya modeli

Yazma kenarları için yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere youtube da Oya ve Dantel dünyası kanalında Derya Hanım’ın yaptığı çok şık yazma kenarı oya modeli yapımının detaylı yapım aşamasını göstereceğim.

İğne oyası bilmeyenler ve iğne oyasında beğendikleri oya modellerini tığ oyasına çevirmek isteyenler için Derya Hanım harika işler yapmakta. İğne oyasından gördüğü modelleri oldukça basit bir şekilde tığ oyasına çevirmekte ve harika oya modelleri tasarlamakta.

Bugün sizlere göstermek istediğim çeyizlik tığ oyası modeli oldukça şık ve gösterişli bir model. Yazma kenarında oldukça büyük duran ve hemen kendini belli eden bir model. Yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapıldıktan sonra yine yeşil ip ile oya modelinin yapılacağı yerlerdeki sap kısımlar yapılmış.

Yeşil oya ipi ile sap kısımlar yapılırken yanlarda kalan dikdörtgen kısımların uç kısımlarındaki ilmeklerin yapımı için kürdanlar kullanılmış. Buranın detaylı yapım aşaması video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Oyanın bu yeşil ip ile yapılan sap kısımları yapıldıktan sonra üst kısımdaki renkli modellerin yapımına geçilmiş.

Tığ oyası modeli için yazma içerisinde bulunan renklere uygun seçilen renkli oya ipleri ile sapların üzerine küçük motifler yapılmış. Yine buranında yapım aşaması video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu