YAZLIK ÖRGÜ SANDALET YAPIMI

Örgü sandalet nasıl yapılır?

Bugün sizlere yaz aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir örgü sandalet modeli yapımını göstermek istiyorum. Daha önceki yazılarda da yaz için yapabileceğiniz bluz, çanta hırka gibi farklı örgü işlerini sizlere sunmuştum. İlerleyen günlerde de yaz için yapıp kullanabileceğiniz farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam edeceğim.

Bugün göstermek istediğim sandalet modeli çok şık ve gösterişli bir model. Kendisi için değişik örgü modelleri arayanlar veya bu şekilde farklı aksesuarları kullanmayı sevenler bu sandalet modeline mutlaka göz atmalılar.

Örgü sandalet modeli yapımı için burada deri tabanlı keçe taban kullanılmış. Buradaki örnek sandalette bu taban üzerine tığ işi teknikleri ile tekrar patik tabanı yapılarak eklenmiş. Siz isterseniz bu şekilde bir taban yapabilirsiniz isterseniz yapmadan sadece keçe tabanı kullanabilirsiniz.

Sandalet modeli yapılırken basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Taban kısmı için klasik bir patik tabanı yapılmış. Üst kısımda ise tığ işi çapraz örgü tekniği kullanılarak güzel bir desen oluşmuş. Ayrıca yapılan bağcıklar ile de sandaletin bilekten bağlanması sağlanmış.

Sandaleti yapmak için Ören Bayan Favori markalı ipten renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Bunun dışında ipe uygun olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış. Burada biraz kalın bir ip kullanılmış. Siz daha ince yazlık iplerde kullanabilirsiniz. Burada yine ip ve renk seçimi size kalmış.

Örgü sandalet modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu