YAZLIK ÖRGÜ BLUZ YAPIMI

Şık bir yazlık örgü bluz yapımı

Kışlık örgü işlerinin dışında bugün sizlere şık bir yazlık örgü bluz yapımı göstermek istiyorum. Yaz için kendisine güzel bir bluz yapmak isteyenler veya elinde kalan ipleri değerlendirmek isteyenler bu bluz modeline göz atabilirler.

Yazlık örgü bluz yapımı için burada ihraç fazlası cotton bir ip kullanılmış. 50 gramlık 120 m bir ip kullanılmış. Buradaki ipe benzer bir ip kullanabilirsiniz. Video içerisinde ipin detayı verilmiş. Buradan takip edebilirsiniz. Tığ olarak ise 2,5 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Yazlık örgü bluz yapımı için kolay bir model seçilmiş. Modelin yapımı için öncelikle zincir çekilmiş. Burada zincir uzunluğunu çekerken ön bluzun ön kısmı için beden ölçünüzü dikkate alabilirsiniz. Kullandığınız bir penyenin ölçüsünü dikkate alabilirsiniz.

Burada modele başlarken dikkat edeceğiniz detay ise arada altı tane trabzan boşlukları bırakılmış. Beden ölçünüzü ayarlarken bu sayıyı dikkate alıp zincir uzunluğunu ona göre çekebilirsiniz. Burada ön kısım için 110 zincir çekilmiş ve üzerine 3’lü trabzan yapılmış. Daha sonra ise model yapılmış.

Yazlık bluzun ön ve arkı kısımları ayrı ayrı yapılmış. Daha sonra kolları yapılmış. En sonunda ise yapılan bu parçalar birleştirilmiş ve bluz ortaya çıkartılmış. Yazlık örgü bluzun yapım aşamaları ve dikkat edilmesi gereken detaylar videoda anlatılmış.

Yazlık örgü bluz yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=YQapF-liudw

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu