YAZLIK ÇİÇEKLİ FİLE ÇANTA YAPIMI

Yaz için çok şık ve basit file çanta yapımı

Bugün sizlere son zamanlarda oldukça fazla karşıma çıkan yazlık file çanta modelinin yapım aşamalarını göstermek istiyorum. Farklı renk ve ipler ile örüldüğü zaman şık bir görüntü oluşturan bu çanta modeli yaz aylarına özellikle yazlıklarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model.

Yazlık örgü çantalar için farklı modeller karşımıza çıkıyor. İnternet üzerinden araştırma yaptığınız zaman değişik modelleri görmeniz mümkün. Ben son zamanlarda bugün size göstereceğim model ile çok karşılaştım. Sizlere de bu çanta modelinin detaylı yapım aşamasını vermek istedim.

Yazlık çiçekli file çanta modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılabilecek çok kolay bir model. Bir gün gibi kısa bir sürede bu çantayı yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Çanta modeli yapmak için sevdiğiniz renkte dilediğiniz kalınlıkta bir ip seçebilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda bu çanta modelini kolayca yapabilirler.

Burada çanta yapmak için kalın makrome bir ip kullanılmış. Burada gri renkte bir ip tercih edilmiş. Tığ olarak ise 4,5 numara tığ kullanılmış. Bu ip dışında farklı özellikte biraz kalın ipler tercih edilebilir.

Çantayı yapmak için iki tane ayrı motif yapılıyor. Yani çantanın ön ve arka kısımları ayrı ayrı yapılıp birleştiriliyor. Bundan sonra ise istenilen şekilde çantanın kolu da yapılarak çanta tamamlanıyor.

Yazlık çiçekli file çanta modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu