YATAK ÖRTÜSÜ MOTİFİ YAPIMI

Tek veya çift kişilik yataklar için örgü motifi yapımı

Sizlere farklı örgü işlerini göstermeyi seviyorum. Bugün sizlere yatak örtüsü yapımında ve birçok farklı alanda kullanabileceğiniz yatak örtüsü motifi yapımı göstermek istiyorum. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.YATAK ÖRTÜSÜ MOTİFİ YAPIMI

Yataklarınız üzerinde de örgü işinden bir yatak örtüsü kullanmak istiyorsanız bugün göstereceğim bu motife mutlaka göz atmalısınız. Bu motifi yapmak için hazır ip alabileceğiniz gibi evinizde daha önceki örgü işlerinden kalan örgü iplerini de değerlendirebilirsiniz. Ya da dekorasyonunuzla uyumlu olmasını istiyorsanız hazır ipler alıp bu motifi yapabilirsiniz.

Tığ işi yatak örtüsü motifi yapımı için burada beyaz, gri, mavi, ve siyah olmak üzere 4 farklı renk kullanılmış. Tabi dilerseniz siz her sırayı farklı renkler ile yapabilir veya daha az renk kullanabilirsiniz.

Tek ya da çift kişilik yataklar için yapılabilecek bu motifler yuvarlak bir şekilde başlıyor. Model aslında trabzanlar yapılarak ilerliyor. Her sırada hem renk değişikliği yapılmış hem de farklı bir model eklenip gidilmiş. Modele her sırada yapılan örgü işi ile büyültülüp bir yuvarlak elde edilmiş. En son iki sırada ise beyaz örgü ipi il iki sıra trabzanlar yapılıp köşeli bir görünüm elde edilmiş.

Yatak örtüsü yapmak için istenilen sayıda motifler yapıldıktan sonra bu motifler yine tığ ile birleştirilip kenar kısımları da işlenerek büyük bir örtü elde ediliyor.

Yatak örtüsü motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.