YATAK ODASI DANTEL MODELİ YAPIMI

Yatak odası için kolay ama şık bir dantel modeli yapımı

Biz bayanlar dantelleri evin her köşesinde kullanmayı çok seviyoruz. Eskisi kadar danteller evlerde kullanılmasa da son zamanlarda dantel modellerini oldukça fazla bir ilgi var. Bugün bende sizler için yapımı oldukça basit olan ama şık ve gösterişli bir yatak odası dantel modeli yapımı göstermek istiyorum.

Yatak odasında bulunan komodin ve şifoniyerin üzerine dantel kullanmak isterseniz size çok güzel bir model göstermek istiyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu modele göz atmalılar.

Bugün göstermek istediğim çeyizlik dantel modeli yapımı için Ören Bayan markalı ipten maksi ağ ip çeşidi seçilmiş. Tığ olarak ise 12 numara tığ kullanılmış.

Tığ işi dentel modeli yapımına orta kısımdan başlanmış ve 10 tane zincir çekilip bir halka yapılmış. Daha sonra bu halka içerisinde 24 tane üçlü trabzan yapılmış. Aslında modelin tamamında bu şekilde trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Yuvarlak bir şekilde yapılan model giderek büyüyüp şık bir görüntü oluşturuyor.

Tığ işi yapmayı sevenler, çeyiz hazırlıkları yapanlar ve değişik dantel modelleri yapıp satanlar bu dantel modelini mutlaka incelemeliler. Yapımı basit olan bir model olsa da dantel modeli çok şık ve gösterişli.

İlerleyen günlerde yine sizlerle değişik dantel modellerini paylaşmaya çalışacağım. Çeyiz hazırlıkları yapanlar diğer dantel modellerimizi de incelemeliler.

Yatak odası dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.