YARIM YELPAZE TIĞ OYASI YAPIMI

Renkli yarım yelpaze tığ oyası yapımı

Bugün sizlere bir örgü işi değilde güzel bir tığ oyası modeli göstermek istiyorum. Yarım yelpaze tığ oyası modeli oldukça güzel ve renkli bir model. Modelin detaylı yapım videosu da sizlere modeli çıkartmak için kolaylık sağlayacaktır.

Yarım yelpaze tığ oyası modeli özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar için iyi bir alternatif. Farklı tığ oyalarını işleyerek çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Bunun için sizlere ilerleyen günlerde yine değişik ve kolay tığ oyası modelleri göstermeye devam edeceğim.

Tığ oyaları iğne oyalarına göre daha kolay yapıldığı için ve kısa sürede yapılabildiği için bayanlar tarafından tercih ediliyor. Ama bayanlar farklı modeller bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle bende her zaman yeni ve farklı modelleri bulup sizlere sunmaya devam edeceğim.

Bugün sizlere göstereceğim yarım yelpaze tığ oyası modeli iki farklı renkte oya ipi kullanarak yapılmış bir model. Modelin yapımında alt kısımda yeşil renk ip kullanılarak taban kısmı oluşturulmuş. Daha sonra ise üzerine mavi ve kırmızı renk ile yarım yelpaze modelleri yapılmış.

Yarım yelpaze tığ oyası modeli başlanırken motifin yapımı için ortada halka kullanılmış. Ama burada modelin anlatımını gösteren kişi halka olmadan da modelin yapımının nasıl yapılacağını göstermiş. Bu sayede halkanız olmasa da modelin yapımına hemen başlayabilirsiniz.

Yarım yelpaze tığ oyası modelinin yapımı için videoyu dikkatli bir şekilde inceleyip kolayca modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu