YARIM ÇAM YELEK MODELİ YAPIMI

Yarım çam yelek modeli

Tığ ile yapabileceğiniz çok şık bir yelek modelini sizlere göstermek istiyorum. Yapımı oldukça kolay olan bu model basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor ama dikkat edilmesi gereken detaylar var. Videodaki anlatım sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Yarım çam yelek modeli çeyiz hazırlıkları yapanların çok hoşuna gidecek bir model. Günlük yaşamda rahatlıkla kullanılabilecek bu yelek modeli çeyizler içerisinde de göz dolduracaktır.

Burada yarım çam yelek modeli yapımını anlatırken örnek modelde angora tarzı bir ip kullanılmış. Siz bu yelek modeli için istediğiniz ipi kullanabilirsiniz. Ama bu model angora tarzı ince iplerde daha iyi duracaktır. Yelek modelinin kaba olmaması için ince ipler seçerseniz daha iyi olur.

Yarım çam yelek modeli yapılırken öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Çekilen bu zincir üzerine model kurularak başlanmış. Burada yelek modeli yapılırken lastik yapılmamış. Modelin kurulumu itibariyle lastik yapılmasına gerek yok ama siz isterseniz yapabilirsiniz.

Yelek modelini yaparken kendi beden ölçünüze göre zincir çekerek başlayabilirsiniz. Burada modelin yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Videoyu takip ederseniz burada çok güzel bir anlatım yapılmış. Bu sayede modelin yapımını kolayca öğrenebilirsiniz.

Yarım çam yelek modeli yapılırken dikkat edilmesi gereken detayları öğrenmek için videodaki anlatıma çok dikkat edin. Bu sayede çok şık bir şal modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Yarım çam yelek modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu