YAPRAKLI YAZLIK AJUR MODELİ NASIL YAPILIR?

Yapraklı yazlık ajur modeli yapımı

Yaz aylarında kullanmak için kendinize şık bir örgü bluz modeli arıyorsanız bugün göstereceğim yapraklı yazlık ajur modeline mutlaka göz atmalısınız. Bayanların çok beğeneceği bu model çok şık bir tasarım olacaktır.

Yaz aylarında akşamları serin havalarda örgü bluzları kullanabilirsiniz. Burada göstereceğim ajur modeli uygun ipler yardımı ile işlendiğinde çok şık duracak bir model. Bence bu model ile yine yazlık hırkalarda yapılabilir.

Yapraklı yazlık ajur modeli için Nako Estiva serisinden bir beyaz ip kullanılmış. Burada bu ip kullanılırken iki kat halinde kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Burada yapraklı ajur modeli yapılırken kendinden kabartmalı bir desen oluşmuş. Yaprakların görünümü ise aşağı ve yukarı olmak üzere yapılmış. Burada örnek model için nar çiçeği renginde bir ip tercih edilmiş. Model yapıldıktan sonra düzgün durması için arka kısımdan buhar verilmiş. Bu şekilde dantel şeklinde bir görünüm oluşmuş. Görüntüsünden de yumuşak ve rahat bir dokusunun olduğu belli oluyor.

Burada yapraklı motiflerin her biri 10 ilmekten oluşuyor. Bunun dışında kenar ilmeklerle birlikte ilmek sayısı alınarak başlanmış. Burada örnek model için 25 ilmek alınmış. Bu ilmeklerin 20 tanesi model için, 1 tanesi başlangıçtaki artık ilmek, 2 tanesi de kenar ilmeği olarak alınmış. Siz buradaki ölçüleri dikkate alarak ve videoda verilen anlatımı dikkate alarak kendi beden ölçülerinize göre ilmek alabilirsiniz.

Yapraklı yazlık ajur modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=xs1HWX74hq8

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu