YAPRAKLI ŞAL MODELİ YAPIMI

Yapraklı çok şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı

Bugün sizlere yine çok şık ve gösterişli bir şal modeli daha göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu şal modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğiniz düşünüyorum. Kış için hazırlık yapanlar yapraklı şal modeli yapımına mutlaka göz atmalılar.

Ebruli ip ile yapılan bu yapraklı şal modeli görüntüsü ile dikkat çeken bir model. Şal ipi kullanılarak yapılan bu örgü işinde kullanılan ip sayesinde model çok güzel durmuş.

Tığ işi şal modeli olarak farklı ve gösterişli bir model arıyorsanız mutlaka bu modeli incelemelisiniz. Çok basit bir şekilde yapılan bu şal modelinde dikkat edilmesi gereken küçük detaylar var. Bunlarda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Yapraklı şal modeli yapımına şalın uç kısmından başlanmış. Şalın içerisinde bulunan yaprak modeli yapılırken kenar kısımlarındaki trabzanlarda birlikte yapılıyor. Bu şekilde şal bir bütün halinde işleniyor.

Şalın uç kısmından bir tane yaprak yapılarak başlanan modelde her sırada yapılan arttırma ile şal büyültülüyor ve üçgen şeklinde bir şal elde ediliyor. Burada dikkat edilecek en önemli detay üst sıraya nasıl geçilip modelin nasıl büyültüleceğidir. Bu nedenle video içerisinde verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz.

Yapraklı şal modeli kış aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir model. Videoda verilen anlatıma dikkat ederseniz kısa sürede bu şalın yapımını öğrenip havalar iyice soğumadan kendinize veya sevdiklerinize güzel bir şal yapabilirsiniz.

Yapraklı şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu