YAPRAKLI ŞAL MODELİ YAPIMI

Çok şık yapraklı şal modeli yapım aşamaları

Bayanlar tarafından çok ilgi gören ve yapımı merak edilen bir şal modelini sizlere göstermek istiyorum. Yapraklı şal modeli görüntüsü ile dikkat çeken gösterişli bir model. Yeni ve farklı bir şal modeli arayanlar mutlaka bu şal modeline göz atmalılar.

Bayanlar için yeni ve farklı şal modellerinin yapım aşamalarını sık sık göstermeye devam ediyorum. Bugün yapımını göstereceğim model ise bayanlar tarafından sevilen bir model. Çeyiz hazırlıkları yapanların çeyizleri içerisine ekleyebileceği veya örgü işi yapıp satanların modelleri arasına ekleyeceği harika bir şal modeli.

Yapraklı şal modeli için iki farklı ip kullanılmış. Yaprakların yapımında renk geçişleri olan ipten 4 yumak kullanılmış. Zemin kısmında ise krem rengi bir ip kullanılmış. Yine burada da 4 yumak ip kullanılmış.

Kullanılan ipler angora ip çeşitleri. Şiş olarak ise 4,5 numara şiş kullanılmış. Şal yapımına başlanırken krem rengi ip ile 138 ilmek atılmış ve örgüye başlanmış. Bundan sonra haroşa örgü ile modelin yapımına başlanmış. Burada son üç ilmek örülmemiş bu üç ilmek birlikte alınarak kesme işlemi yapılmış.

Yapraklı şal modeli yapımı için videoyu dikkatli izlemeniz gerek. Çünkü modelin yapımında dikkat edilmesi gereken küçük detaylar var. Bu detaylar yanlış yapılırsa şal modeli düzgün durmayabilir.

Işıl hanım videoda anlatım yaparken herkesin kolaylıkla anlayabileceği şekilde detaylı anlatım yaparken küçük notlarda almış ve modelin yapımını anlatmış.

Yapraklı şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu