YAPRAKLI PARMAKSIZ ELDİVEN MODELİ YAPIMI

Tığ işi yapraklı parmaksız eldiven yapımı

Tığ işi çok şık ve yapımı basit olan bir eldiven modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Genç kızlar için yapılabilecek olan bu parmaksız eldiven modeli için sizlere detaylı yapım aşaması gösterilen bir videoda sunacağım.

Tığ işi eldiven modelleri olarak sizlere farklı modeller göstermiştim. Bugün sizlere yaprak modeli ile yapılmış olan bir eldiven modeli göstereceğim. Yaprak modeli birçok el işinde kullanılan bir model. Kabartmalı bir desen olduğu için örgü işlerinde çok şık duruyor. Burada yaprak modeli tığ ile yapılmış olsa da şiş örgüsü ile de bu model yapılabilmekte.

Yapraklı parmaksız eldiven yapımı için burada orta kalınlıkta bir ip kullanılıp yine bu ipe uygun orta kalınlıkta bir tığ seçilerek eldiven yapılmış. Burada nar çiçeği-turuncu renginde bir ip seçilmiş. Bu tarz renkli ipler ile bu model yapılınca çok şık olabilir.

Eldiven yapımı için burada 40 zincir çekilerek başlanmış. Eğer kız çocukları için veya genç kızlar için bu eldiveni yapacaksanız 30 zincir ile başlayabilirsiniz. Bilek ölçüsünü de aldıktan sonra bu eldivenin yapımına başlayabilirsiniz.

Parmaksız eldiven modeli yapımında zincir çekildikten sonra lastik yapılmış. Daha sonra ise yaprak modelinin kurulumuna geçilmiş. İstenilen uzunluğa gelince de eldiven modeli tamamlanmış.

Tığ işi yapraklı parmaksız eldiven modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCRUT_hyOvZdkQPMmfWhFWAw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu