YAPRAKLI KRUVAZE BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Kız bebekler için kruvaze bebek yeleği yapımı

Bebekler için yapılabilecek farklı yelek modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir kruvaze bebek yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen bu yelek modelini sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Yaka kısmından başlanılarak yapılan bu bebek yeleği modeli kız bebekler için yapılabilecek çok şık bir model. Burada yapılan ölçüler ile 6 ay ile 1,5 yaş arası bebekler rahatlıkla kullanabilir. Yelek yapımı için 2 yumak bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış.

Yeleğin yapımı için 58 ilmek atılarak yaka kısmından başlanmış. İlmek alındıktan sonra hemen modelin kurulumuna geçilmiş. Yaprak modelli kruvaze bebek yeleği yapımı için yaka kısımda yapraklar oluşturulmuş.

Yeleğin yaka kısmında yaprak modeli olsa da kare bir yaka oluşturulmuş ve bu şekilde çok güzel olmuş. Yeleğin beden kısmı kruvaze şeklinde yapılmış. Özellikle farklı bir yelek modeli yapmak isteyenler bu yelek modeline göz atabilirler.

Yaprak modelli bebek yeleği yapımı için videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Yaka kısmında yaprak modeli yapılan yeleğin beden kısmında herhangi bir süsleme yapılmamış ve düz bir örgü örülmüş. Bu şekilde çok şık olmuş. Yelek için düğme kullanılmamış bağcıklar yapılarak yeleğin ön kısmı kapatılmış. Siz dilerseniz farklı bir süsleme veya düğme de kullanabilirsiniz.

Yaprak modelli kruvaze bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu