YAPRAKLI İKİ RENKLİ SELANİK ŞAL MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılan yapraklı iki renkli selanik şal modeli

Yeni şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapraklı iki renkli selanik şal modeli yapımını göstermek istedim. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolardan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için daha önce de sizlere Gülay Hanım’ın gösterdiği şal modeli videolarından paylaşmıştım. Videolar içerisinde Gülay Hanım şalın yapımı ile ilgili detaylar vermenin yanı sıra bu videolar içerisinde şal şablonlarının nasıl okunacağını da gösteriyor. Bu bilgiler sizler için faydalı olacaktır.

Şiş örgüsü iki renkli şal modeli yapımı için Alize angora Gold markalı ipten iki farklı renk kullanılmış. Burada sevdiğiniz iki rengi bir arada kullanabilirsiniz. Bu şal modeli yapımı için kesinlikle misinalı bir şişe ihtiyacınız olacak. Çünkü şal büyük bir şekilde yapılıyor ve bunun için misinalı şişe ihtiyacınız olacak. Şiş olarak burada 3,5 numaralı şiş kullanılmış.

Bu şal modeli biraz yorucu ve uğraştırıcı bir model. Ama şalı yapıp tamamladığınız zaman ortaya harika bir şal modeli çıkıyor. Özellikle çeyizleriniz için şık ve gösterişli bir şal modeli arıyorsanız bu şal modeli çok uygun. Seçtiğiniz renkler ile günlük bir şal modeli yapabileceğiniz gibi gösterişli özel günlerde kullanabileceğiniz harika bir şal modeli de oluşturabilirsiniz. Şalın yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde verildiği için burayı takip ederek bu şal modelini yapabilirsiniz.

İki renkli selanik şal modeli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7qGclLGcBfZIIgTJ9GWHpA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu