YAPRAKLI BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI

Yapraklı şık bir bebek yeleği modeli yapımı

Bebekler için çok şık bir yelek modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Yapraklı bebek yeleği modeli şiş örgüsü ile yapılmış şık ve gösterişli bir model. Bebek hazırlıkları yapanlar, çocukları için farklı yelek modeli arayanlar bu yelek modeline mutlaka göz atmalılar.

Yapraklı bebek yeleği modeli yapımı için burada beyaz renkte bir bebe yünü kullanılmış. Bu yelek modeli için kız çocuklarına uygun bir model olsa da erkek çocukları için uygun renkler seçilirse bu yelek modeli yapılabilir. Şiş olarak burada 3 numara şiş kullanılmış.

Yelek modeli yapımında aslında düz bir şiş örgüsü kullanılmış. Yelek modeline hareket katmak için önlerde ve arkada boydan boya iki çizgi halinde yaprak modelleri kullanılmış. Bu şekilde yelek modeli çok şık olmuş.

Yapraklı bebek yeleği modeli yapımı için videoda sunulan anlatımda yelek modelinin başlangıç sayıları ile burada yaprakların nasıl yapılacağına dair güzle bir anlatım verilmiş. Siz buradan yaprağın nasıl yapıldığını öğrenerek farklı örgü işlerinde de bu modeli kullanabilirsiniz.

Tek parça halinde işlenen bu yelek modeli yakadan başlanarak yapılmış. 76 ilmek atılarak başlanan bu yelek modelinde 5 diş haroşa örülmüş. Daha sonra ise bademlerin yapımına geçiliyor. Burada yelek modelini büyültmek için arttırmalar yapılmış.

Yapraklı bebek yeleği modeli yapımı için videoda yeleğin bütün detayları anlatılmış. Bu yelek modelinin yapımını öğrendiğinizde daha büyük yeleklerde yapabilirsiniz.

Yapraklı bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu