YAPRAKLAR ARASI LALELER TIĞ OYASI MODELİ

Yapraklar arası laleler tığ oyası yapımı

Çok güzel bir tığ oyası modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önce sizlerle farklı tığ oyası modellerini paylaşmıştım. Bugünde yine çok şık be gösterişli bir tığ modelini sizlere göstermek istiyorum.

Yapraklar arası laleler oya modeli renk renk oya ipleri işlendiği zaman yazma kenarlarında çok şık duracaktır. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu oya modeline göz atmalılar.

Oya modelini yapmaya başlarken öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. İkinci sırada yine yeşil oya ipi kullanılarak lalelerin yaprakları yapılmış. Bu yaprak modeli tığ oyası modellerinde en çok kullanılan işleme tekniklerinden birisi.

Yaprakların ve örümceklerin yapımını video içerisindeki anlatımdan kolayca öğrenebilirsiniz. Birçok yazma kenarının yapımında bu yaprak modeli kullanılıyor. Öğrendiğiniz zaman farklı oya modellerinde de bu yaprak modelini kullanabilirsiniz.

Laleli tığ oyası modeli için yapraklar yapıldıktan sonra en sonunda lalelerin yapılışına geçiliyor. Burada laleleri yapmak için hazırlanan yuvalar üzerine laleler yapılıyor. Yazma kenarına laleleri yaparken aralarda istediğiniz kadar yaprak modeli bırakabilirsiniz.

Laleleri yapmak için istenilen renklerde oya ipleri kullanılıyor. Renkli bir oya ipi hazırlanan yuva üzerine sabitlendikten sonra zincir çekilerek başlanıyor ve lale modelinin kurulumuna geçiliyor.

Derya Hanım her zaman olduğu gibi bu oya modelinin yapımında da çok güzel bir anlatım yapmış. Videoyu takip ederek çok basit bir şekilde modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Yapraklar arası laleler tığ oyası modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu