YAPRAK SUPLA MODELİ YAPIMI

Supla modelleri benim en sevdiğim örgü işlerinden. Özellikle bu şekilde evde yapılan el işi ürünleri ben yapmayı da kullanmayı da çok seviyorum. Bu yaprak supla modeli görünce çok beğendim bir tasarım. Bu supla modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işlerinden yapılan dekorasyon ürünlerini çok seviyorum. Özellikle runnerlar, kırlent örtüleri ve suplalar benim en çok hoşuma gidenler. Supla modellerini hem dekorasyon için kullanabilirsiniz hem de servis sunumlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yemek takımları için yapacağınız suplaların yanına bardak altlığı da yapabilirsiniz. Bu şekilde çok güzel bir takım yapmış olursunuz.

Bugün sizlere göstereceğim tığ işi supla modeli yaprak şeklinde yapılmış olan şık bir tasarım. Yeşil renk ile yapılınca çok güzel olmuş ama dilerseniz kendi mutfak takımlarınızın masa örtünüzün rengine uygun olarak farklı renklerde de yapabilirsiniz. Burada video içerisinde farklı renklerde yapılmış olan suplalar var. Bu renkler ile de çok güzel olmuş.

Supla modeli yapımı için Masel yarn markasından polyester soft makrome özellikte bir ip kullanılmış. Tığ olarak 7 numara tığ kullanılmış. Supla modeli yapımında dilediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Kullandığınız ipin ve tığın kalınlığına göre suplanın büyüklüğü de değişiklik gösterecektir bunu unutmayın. Yaprak modelindeki yuvarlağı yapmak için 2 mm’lik bir halka kullanılmış. Tabi videodaki anlatımı takip ederseniz bu halkayı kullanmadan da bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi yaprak supla modeli yapımında tığ işinde kullanılan tunu işi tekniği uygulanmış. İlk baktığınızda model size zor gelebilir ama modelin yapım aşamasını öğrenirseniz sorun yaşamadan yapabilirsiniz. Burada tunus tekniği ile yaprak modeli yapıldığı için bir yaprakta da tunus tığı kullanılmış. Her iki tığ ile de yapılan modelin nasıl olduğu gösterilmiş.

Tığ işi yaprak supla modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

grammarly premium crack 2021 quickbooks product number crack windows 10 activator.txt passfab 4winkey

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Ay%C5%9Fe%C3%96nem

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.