YAPRAK ROBALI ÇOCUK YELEK MODELİ YAPIMI

Kız çocukları için yaprak robalı iki şiş yelek modeli yapımı

Kız çocukları için yapılmış çok şık bir yelek modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Özellikle iki şiş örgüde robadan başlayarak yelek modeli yapamayanlar bu videolu anlatımı takip edebilirler. Yaprak robalı çocuk yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılan yelek modellerini hem yakadan başlayarak yapabileceğiniz gibi hem de üç parça olarak da yapabilirsiniz. Özellikle bebek ve çocuk yeleklerinde robadan başlanılarak yapılan modeller oldukça fazladır. Robadan yelek modellerinin yapımı şiş örgüsü ile örgü işine yeni başlayanlara zor gelebilir. Burada olduğu gibi robada bir yaprak deseni de varsa modelin yapımında zorlanabilirsiniz. İlk başlarda daha sade düz roba modelleri ile başlayıp ilerleyen zamanlarda eliniz alıştıkça bu örnekte olduğu gibi yapraklı modeller yapabilirsiniz.

İki şiş çocuk yelek modeli burada 2-3 yaşa uygun büyüklükte yapılmış. Dilerseniz video içerisinden detayları öğrenip daha büyük veya daha küçük yelek modelleri de yapabilirsiniz. Şiş olarak 3 numaralı misinalı şiş kullanılmış. Robadan yelek modeli yaparken misinalı şiş kullanırsanız daha rahat edersiniz. Birde 5 tane düğmeye ihtiyacınız olacak.

Yelek modeli yapımı için Kartopu Baby One markalı ipten pembe renkte ip kullanılmış. Bu yelek modeli erkek çocukları için de yapılabilecek olan bir tasarım. Her yaştan bebek ve çocuklar için yapılabilecek bir tasarım bu yelek modeli.

Robadan çocuk yeleği modeli yapımı için burada video içerisinde baştan sona tüm detaylar açıklanmış. Ama roba modelini ayrıca izlemek isterseniz videoyu hazırlayan kişinin daha önceki videolarına göz atabilirsiniz. Yeleğin roba kısmı detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Yeleğin beden kısmında ise daha önce size gösterdiğim bebek örgülerinde kullanılabilecek olan örgü modeli kullanılmış.

Yelek modelinin burada kullanılan roba modelini farklı yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Yaka kısmı için bu yapraklı modeli yapıp beden kısmında ise daha farklı bir şiş örgüsü modeli yapabilirsiniz.

Yaprak robalı çocuk yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu