YAPRAK LİF MODELİ YAPIMI

Çok şık yaprak lif modeli yapımı

Gösterişli ve tam çeyizler içerisine eklenecek bir lif modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaprak lif modeli yapımı kolay ve eğlenceli olan şık bir lif modeli. Modelin detaylı yapım aşaması aşağıdaki video içerisinde yer aldığı için zorlanmadan lifi yapabilirsiniz.

Yaprak lif modeli bir diğer adı ile hayat ağacı lif modeli olarak geçmekte. Gösterişli ve şık bir lif modeli olan bu lifi farklı renklerde işleyerek çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Bunun dışında lif yapıp satanlarda modelleri arasına eklemeliler. Beğenilecek bir model olduğu için oldukça fazla istek alacaktır.

Yaprak lif modeli yapımında burada yine fuşya pembesi ve beyazın uyumundan faydalanılmış. Bence bu iki renkle ve eklenen diğer renkler ile lif çok şık durmuş. Tabi siz istediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Yaprak lif modelini yaparken sanki yuvarlak bir lif örüyormuşsunuz gibi model ilerliyor. Yuvarlak şekilde başlanan lif modeli 3 dilim üzerinden ilerliyor. İlerleyen sıralarda yapılan eksiltmeler ile yaprak görünümü oluşturuluyor.

İlgili Makaleler

Lif modeli yapılırken yine fıstıklar yapılarak yıldız model yapılıyor. Kolay bir model ama dikkat edilecek küçük detayları var. Yaprak dilimleri yapılırken aralarda yeşil ip ile de küçük yaprak motifleri yapılıyor. Yapılan bu yaprakların üzerine daha sonra pembe ip ile küçük çiçek tomurcukları yapılacak. En sonunda lifin kenarına fuşya pembesi ile fıstıklar yapılarak şık bir görünüm elde edilmiş.

Yaprak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu