YANLARI AÇIK ÖNLÜK SÜVETER MODELİ YAPIMI

Yanları açık önlük süveter modeli son zamanlarda oldukça moda olan hem çocuklar için hem bebekler için hem de bayanlar için yapılan bir örgü modeli. Bugün ben sizlere bebekler için yapılmış olan bir süveter modelini göstermek istiyorum.

Örgü süveter modelleri son yıllarda çok moda oldu. Ünlü giyim markalarının koleksiyonlarına baktığımızda farklı modelleri görebiliriz. Yanları açık olan model ise bu süveterler içerisinde en dikkat çekenlerden. Önlük tarzında olan bu süveter modelini her yaştan bebek, çocuk için örebileceğiniz gibi bayanlar içinde yapılabilecek olan bir model.

YANLARI AÇIK ÖNLÜK SÜVETER MODELİ YAPIMI

Yanları açık örgü süveter modeli için bugün sizlere bebekler için yapılmış bir model göstereceğim. Bu süveteri hem kız hem de erkek bebeklere uygun olarak yapabilirsiniz. Süveter modeli burada şiş örgüsü ile yapılmış ama şiş örgüsü bilmiyorsanız tığ işi ile yapılan örneklere göz atabilirsiniz.

Süveter modeli iki parça halinde yapılıyor. Süveterin yan kısımları açık bırakılıp sadece iki tane bant yapılmış ve bu bantlar düğme ile tutturulmuş. Örülen iki parça ise omuz kısımlarından dikilerek birleştirilmiş.

Yanları açık önlük süveter modeli yapımında önce lastik örgüsü yapılıp üzerine bir şiş örgüsü modeli yapılmış. Ara parça yaka kısmına kadar örülüp burada küçük bir kare oyuntu yapılmış. Ön parça da ise daha geniş bir kare oyuntu yapılıp omuza kadar örülmüş. Daha sonra bu kısımlardan dikilerek birleştirilmiş.

YANLARI AÇIK ÖNLÜK SÜVETER MODELİ YAPIMI
YANLARI AÇIK ÖNLÜK SÜVETER MODELİ YAPIMI

Dediğim gibi burada bebekler için 1 yaşa uygun bir süveter modeli yapılmış. Siz videodaki detaylara dikkat ederek daha büyük her yaştan çocuk için yapabilirsiniz. Hatta kendi beden ölçünüze göre de ayarlayabilirsiniz. Burada model olarak bir şiş örgüsü modeli yapılmış. Ama dilerseniz düz örgü ile de yapabilirsiniz.

Yanları açık önlük süveter modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=NLJhSPbfaEg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.