YANDAN DÜĞMELİ KADIN YELEĞİ NASIL ÖRÜLÜR?

Yandan düğmeli kadın yeleği bugün sizlere göstereceğim oldukça şık ve kullanışlı tasarımlardan birisi olmuş. Kendisi için yeni ve şık bir örgü modeli arayanlar mutlaka aşağıda göstereceğim detaylı yapım aşaması içeren videoya göz atmalılar.

Bayanlar için yelek modelleri gösterirken hem çeyizlik olarak yapılabilecek hem de günlük kullanım için yapılabilecek örnekler göstermeye çalışıyorum. Birliyorsunuz son bir kaç yıldır spor tarzda olan yelek modelleri günlük kullanımda oldukça moda oldu. Bende sizlere bu şekilde yapılmış olan yelek modellerini sık sık göstermeye çalışıyorum.

YANDAN DÜĞMELİ KADIN YELEĞİ NASIL ÖRÜLÜR

Bugün sizlere Işıl Hanım’ın yaptığı yandan düğmeli yelek modeli yapımını göstermek istedim. Bu yelek modeli şiş örgüsü ile yapılmış çok şık bir model. Yelek modelinde yan kısma eklenen düğmeler ve yırtmaç yeleği çok şık göstermiş. Yeleğin ön kısmında düğme detayları farklı bir şekilde yapılmış. Ayrıca yeleğin ön kısmı kısa tutulup arka kısmı da daha uzun örülmüş. Yani bu yelek modeli günlük yaşamda kullanılabilecek her yaştan bayanın kullanabileceği şık ve spor bir tasarım olmuş.

YANDAN DÜĞMELİ KADIN YELEĞİ NASIL ÖRÜLÜR

Yelek modelinin yapımının kolay olması için şiş örgüsünde en çok kullanılan haroşa ve Selanik örgü modeli kullanılmış. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar bu şekilde kolay yelek modellerini yapabilirler. Yeleğin yaka, kol ve yan kısımlarındaki detaylar detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan yeleğin yapımını öğrenebilirsiniz.

Yandan düğmeli kadın yeleği yapımı için burada Kartopu Melange Wool serisinden 5 yumak ip kullanılmış. Video içerisinde yapılan yelek modeli 40 bedene uygun olarak yapılmış. Bu ölçü için 5 yumak yeterli olmuş. Tabi sizin elinizin sıkılığına göre kullandığınız şiş numarasına göre de kullanacağınız ip miktarı değişebilir. Şiş olarak burada 6 numara şiş kullanılmış.

YANDAN DÜĞMELİ KADIN YELEĞİ NASIL ÖRÜLÜR

Yelek modeli yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu yeleği yapmak istiyorsanız mutlaka videoda verilen anlatımı takip etmelisiniz.

Yandan düğmeli kadın yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@OrguTasarm

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.