YAN YANA TEPECİKLER TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarına yan yana tepecikler tığ oyası yapımı

Yazma kenarı için yapılabilecek harika bir oya modeli yapımını daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Yan yana tepecikler tığ oyası yapımı için aşağıda sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren birde video sunacağım.

Yazma kenarına yapılabilecek tığ oyalarını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Çeyizleri içerisindeki oya modellerini çeşitlendirmek isteyenler ve oya işleri yapıp satanlar gösterdiğim modellere mutlaka göz atsınlar. Çünkü her zaman yeni oya modellerini bularak sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bugün sizlere yine harika bir tığ işi oya modeli göstermek istedim. Göstereceğim oya modeli ise sanki bir iğne oyasına benziyor. Burada video içerisinde modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar ayrıntılı bir şekilde verilmiş.

Modelin yapımına başlamadan önce her zaman olduğu gibi Derya Hanım öncelikle oya modeli yapımında kullanılan ipler ile ilgili bilgiler vermiş. Burada iplerin marka ve numaralarına dikkat ederek beğendiğiniz ipleri sizlerde alabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli için burada ipler dışında modeli yapmak için birde yoğurt kovasının sap kısmı kullanılmış. Bunun dışında dondurma çubuğu, kalem veya 6 numara örgü şişleri de kullanılabilir.

Modelin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra modelin kurulacağı yerler belirlenmiş ve aralardaki pimpirikler yapılmış. Bu sırada ise modelin yapılacağı yerde belirlenmiş ve buradaki direkler yapılmış. En sonunda ise renkli oya ipleri ile yan yana olan tepeler yapılmış ve model tamamlanmış.

Yan yana tepecikler tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu