YALANCI MEKİK TIĞ OYASI YAPIMI

Yalancı mekik oyası yapımı

Mekik oyası yazma kenarlarında çok şık duruyor. Ama mekik oyası yapmayı her bayan bilmiyor. Bu nedenle daha çok mekik oyası yapıp satanlardan bu tarz el işleri alınıyor. Bugün sizlere yazma kenarlarına yapabileceğiniz yalancı mekik tığ oyası yapımını anlatan güzel bir video sunmak istiyorum.

Yazma kenarları için yeni ve farklı modeller arıyorsanız sizlere sık sık gösterdiğim oya modellerine mutlaka göz atmalısınız. Her zaman yeni ve gösterişli modelleri sizlere sunmaya çalışıyorum.

Bugün sizlere yalancı mekik tığ oyası modeli yapımını göstermek istiyorum. Mekik oyası yapmayı bilmeyen ve çeyizleri içerisinde çeşitli modellere yer vermek isteyen bayanlar bu modele göz atmalılar.

Yalancı mekik tığ oyası modeline ilk baktığınız zaman model gerçekten mekik oyası gibi duruyor. Mekik oyasından ayırt etmek için biraz dikkatli bakmak gerek.

Burada modeli yapmak için alt kısımda yeşil ip kullanılmış. Modelin genelinde ise renkli sarı, pembe ve mavi iplere yer verilerek şık ve göz alıcı bir görünüm elde edilmiş.

Yalancı mekik tığ oyası modeli yapımı için öncelikle yeşil ipe ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile alt kısımdaki örümcekler ve yapraklar yapılmış. Buradan sonra ise renkli ipler yardımı ile yalancı mekik oyaları yapılarak yazma kenarı tamamlanmış.

Yalancı mekik tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu