YALANCI İĞNE OYASI YAZMA KENARI MODELİ YAPIMI

Yalancı iğne oyası ile şık bir yazma kenarı yapımı

İğne oyası yapmayı bilmeyenler için sık sık iğne oyasına benzeyen yazma kenarı modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde bu şekilde görüntüsü ile dikkat çeken çok şık ve gösterişli bir modelin yapımını sizlere göstermek istiyorum.

Yazma kenarında görenlerin dikkatlerini çekecek olan bu model aşama aşama ilerleyen çok şık bir model. Oldukça büyük olan bu model tek tek motifler halinde işleniyor ve daha sonra yazma kenarı ile birleştiriliyor.

Yalancı iğne oyası modeli için öncelikle yazmanıza uygun olan farklı renklerde oya ipleri tercih edebilirsiniz. Birkaç rengi bir arada kullanırsanız model daha güzel duracaktır. Bunun dışında birde burada olduğu gibi kalın bir dondurma çubuğuna ihtiyacınız olacak.

Modelin yapımına orta kısımdaki yaprakların ve çiçeğin ortasındaki beyaz kısmın yapımı ile başlanmış. Daha sonra istenilen renkte bir oya ipi tercih edilerek modelin devamı yapılmış. Burada dondurma çubuğu kullanılıp uzun çubuklar yapılıyor ve bunların etrafı dolduruluyor. Bu şekilde anlatınca size zor gibi gelebilir ama videoyu takip ederseniz kolayca modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

blank

Yapılan yalancı iğne oyası motifleri daha sonra yazma kenarına ekleniyor. Bunun için öncelikle yeşil ip ile yazmanın kenarına pimpirikler yapılmış. Daha sonra belirli aralıklarla yapılan motifler eklenerek oya tamamlanmış.

Yalancı iğne oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu