YAKADAN BAŞLAMALI YELEK ROBASI NASIL YAPILIR?

Yakadan başlamalı yelek robası yapımı

Bayanlar örgü işlerini çok sevseler de bazı modelleri yapmakta zorlanmaktadır. Özellikle yakadan başlamalı robalı modelleri yaparken bayanlar oldukça fazla zorlanmakta. Çünkü yakadan başlamalı modellerin yapımı biraz daha farklıdır. Bu nedenle iyi bir model olmadan robalı yelek yapamazsınız.

Bugün sizler için yakadan başlamalı yelek robası yapımını detaylı bir şekilde anlatan video göstermek istiyorum. Yakadan başlamalı yelek robası yapımı için videoda oldukça güzel bir anlatım yapılmış. Siz bu videoyu takip ederek yakadan başlamalı yelek robasını kolayca öğrenebilirsiniz.

Yakadan başlamalı yelek robası yapımı sırasında yaka kısmında dilimler şeklinde bir model oluşturulmuş. Burada tam 14 tane dilim oluşturulmuş. Yeleğe başlarken 71 ilmek ile başlanmış. Bu 71 ilmeğin her iki tarafta da 7 tanesi lastik kısmı için kenarlarda bırakılmış.

Yeleğe başlarken öncelikle 4 sıra yakası için haroşo örülmüş. Daha sonra ise ilerleyen sıralarda yapılan arttırmalar ile hem dilim kısmı oluşturulmuş hem de  yelek modeli giderek büyümüş.

Yakadan başlamalı robadan yelek yapımı için kullanılan ipin markası Lanoso Cazz’dır. Örnek modelde biraz kalın bir ip kullanılmış. Siz istediğiniz kalınlıkta bir ip seçebilirsiniz.

Bu şekilde 71 ilmek ile yakadan başlanan robalı yelek modeli 0-2,5 yaş için uygun ölçüler. Siz daha büyük yapmak istiyorsanız haroşo ölçüsünü büyültebilirsiniz. Bu sayede daha büyük yelekler yapabilirsiniz.

Yakadan başlamalı yelek robası yapımı sonrasında yeleğin beden kısmında istediğiniz modeli kullanabilirsiniz. Aşağıdaki videodan roba yapımını öğrenebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCR2uCQKbR_qIRLb3pvrcSYQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu