YAKADAN BAŞLAMALI TEK PARÇA BAYAN KAZAĞI YAPIMI

Tığ işi tek parça bayan kazağı yapımı

Bugün sizlere kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebileceğiniz tığ işi yakadan başlamalı bayan kazak modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu kazak modelini sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Sizlere farklı şekillerde yapılan örgü kazak modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim kazak modeli ise bayanlar için yapılabilecek çok şık ve gösterişli bir kazak modeli olacak. Videolu anlatım içerisinde kazağın ölçüleri ile ilgili bilgiler verildiği için her bedene göre bu kazak modeli yapılabilir.

Kazak modelinin yapımında aslında çok basit bir tığ işi tekniği olan trabzanlar kullanılıyor. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar hatta ilk defa tığ işi örgü yapacak olanlarda burada videoda verilen anlatıma dikkat ederek bu kazağı yapabilir.

blank

Yakadan başlamalı tek parça kazak yapımı için videodaki anlatımda yapılan kazağın bütün ölçüleri detaylı bir şekilde açıklanmış. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay ölçüyü doğru yaptıktan sonra arttırmaları nerede yapacağınız, kol ayrımlarını nerede yapacağınızdır. İşte bunlar da videodaki anlatımda kolaylıkla açıklanmış.

blank

Tığ işi tek parça kazak yapımında öncelikle kazağın beden kısmı yapılmış. Burada kazak işlenirken yuvarlak bir şekilde örülerek tamamlanıyor. Kazağın beden kısmı örüldükten sonra ise yapılan kol ayrımlarının tamamlanması için kol kısımları da yapılıp kazak tamamlanıyor. Kol kısımlarının ölçüleri de video içerisinde verilmiş.

Yakadan başlamalı tek parça kazak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RY0bjap99Ak

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu