YAKADAN BAŞLAMALI ROBALI AJURLU KAZAK

Yakadan başlamalı robalı ajurlu kazak modeli bayanlar için yapılmış çok şık ve farklı bir tasarım olmuş. Yeni ve farklı bir kazak modeli yapmak istiyorsanız aşağıda detaylı yapım aşamasını anlatan videoya göz atabilirsiniz.

Kazak modelleri için bugün sizlere bayanlar için yapılmış olan şık bir tasarım göstermek istedim. Kendiniz için veya kızınız için için şık bir kazak modeli arıyorsanız bu örneğe göz atmalısınız. Şiş örgüsü ile yapılan bu kazak modeli her yaştan bayanlar için yapılabilecek ve her beden ölçüsüne göre ayarlanabilecek olan bir tasarım olmuş.

YAKADAN BAŞLAMALI ROBALI AJURLU KAZAK

Robadan ajurlu kazak modeli  için sizlere gösterdiğim model bayanlar için yapılmış. Robadan başlanan örgü modelleri daha çok çocuklar için yapılmış olan tasarımlarda kullanılıyor. Ama bu modelde bayanlar için yapılan kazak robadan başlanıp yapılmış. Robadan başlandığı içinde dilimli çok farklı bir görünüm elde edilmiş.

Kazak modeli yapımı için Nako markasından Moher Simli Special ipi kullanılmış. İp sütlü kahve tonlarında içerisinde simleri olan bir ip. İpin özelliği sayesinde çok şık bir kazak modeli yapılmış. Şiş olarak 3 numaralı misinalı şiş kullanılmış. Kazak yakadan başlanıp tek parça olarak yapıldığı için misinalı şişle örmek daha kolay olacaktır.

YAKADAN BAŞLAMALI ROBALI AJURLU KAZAK

Yakadan Başlamalı Robalı Ajurlu Kazak Nasıl Yapılır?

Yakadan başlamalı robalı ajurlu kazak modeli için 128 ilmek alınıp başlanmış. Model 8 ilmek üzerine kurulduğunda sekizin katlarında ilmek alınması gerekir. Video içerisinde ölçüler ile ilgili açıklama yapılıp nasıl başlanacağı açıklanmış.

Kazak modeli yapımına dair tüm detaylar sayıları ile birlikte video içerisinde açıklanmış. Daha önce bu şekilde büyük bir kazak modeli yapmadıysanız ilk başta biraz zorlanabilirsiniz. Videoda detaylı bir anlatım yapıldığı için zorlanmadan kazağı yapabilirsiniz.

YAKADAN BAŞLAMALI ROBALI AJURLU KAZAK

Bu kazak modeli dışında daha farklı kazak modelleri için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz. Hem kendiniz için hem de çocuklarını için birbirinden farklı örgü işlerini daha önce gösterdiğim örneklerde bulabilirsiniz.

YAKADAN BAŞLAMALI ROBALI AJURLU KAZAK

Yakadan başlamalı robalı ajurlu kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@AnneIsleri

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.