YAKADAN BAŞLAMALI İNCİLİ KIZ ÇOCUK HIRKASI YAPIMI

İncili kız çocuk hırkası yapımı

Kız çocukları için güzel bir hırka modelini sizlere göstermek istiyorum. Yakadan başlanan bu hırka modelinde kullanılan inciler hırkayı çok şık bir hale getirmiş. Kız çocukları için hırka yapmak isteyenler veya torunları için hırka yapmak isteyenler bu modelin detaylı yapım aşamalarını gösteren aşağıdaki videoyu takip edebilirler.

Yakadan başlamalı incili kız çocuk hırkası 2-3 yaş çocuklar için uygun bir hırka. Siz ilmek sayısını arttırıp veya azaltıp daha büyük veya daha küçük hırkalar yapabilirsiniz. Buradaki hırkanın eni 33 cm, boyu ise 36 cm olarak örülmüş.

İncili kız çocuk hırkası yapımı için 2 yumaktan biraz daha fazla ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış. Hırkayı örerken aralarda süslemeler için ise küçük inci boncuklar kullanılmış. İsterseniz daha sade bir görünüm elde etmek için bu incileri kullanmayabilirsiniz.

Yakadan başlamalı incili kız çocuk hırkası yapımında model beden kısmında ve hırkanın roba kısmında kullanılmış. Kollarda ve hırkanın arka kısımda kullanılmamış. Özellikle roba kısmında modelin kullanılması hırkayı çok şık bir hale getirmiş. Ayrıca kol uçları için ise yine farklı bir örgü tekniği kullanılarak güzel bir detay oluşturulmuş.

İncili kız çocuk hırkası yapımındaki detayları öğrenmek için videoyu dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Hırkanın yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var bu detaylara dikkat etmediğiniz zaman modelin kurulumunda zorlanabilirsiniz.

Yakadan başlamalı incili kız çocuk hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu