YAKADAN BAŞLAMALI DİKİŞSİZ TIĞ İŞİ KAZAK YAPIMI

Dikişsiz tığ işi kazak modeli oldukça şık ve kullanışlı bir örgü modeli olmuş. Bu senenin modasın uygun şekilde yapılan bu kazak modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kazak modelleri için bugün sizlere salaş bir şekilde yapılmış özellikle genç kızların sevdiği çok şık bir model göstermek istiyorum. Tığ işi ile yapılan bu kazak modelini farklı şekillerde kombinleyerek kullanabilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan bu kazağı birkaç gün içerisinde örerek önümüzdeki günlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

YAKADAN BAŞLAMALI DİKİŞSİZ TIĞ İŞİ KAZAK YAPIMI

Yakadan başlama tığ işi kazak modeli yapımı için Himalaya Rozetti Honey markalı ip kullanılmış. Bu ipten 500 gram yeterli olmuş. Burada 40-44 beden için bir kazak modeli yapılmış. Ayrıca kazak modeli salaş bir şekilde yapılmış. Dilerseniz normal düz bir şekilde de yapabilirsiniz. Tığ olarak burada 5 mm lik tığ kullanılmış.

Kazak yapımı işin burada kullanılan ip yumuşak dokusu olan içerisinde farklı tonları bulunan bir ip. İpin dokusu ve rengi çok hoş olduğu için düz bir örgü yapılmış. Burada kazak yapımında kullanılan model ile çok güzel olmuş.

 

YAKADAN BAŞLAMALI DİKİŞSİZ TIĞ İŞİ KAZAK YAPIMI

Dikişsiz Tığ İşi Kazak Nasıl Yapılır?

Yakadan başlamalı dikişsiz tığ işi kazak modeli tek parça olarak yakadan başlanıp yapılmış. Yakada kare bir yaka modeli yapılmış. Video içerisinde model anlatımı yapılmadan önce bir şema ile kazağın yapım detayları açıklanmış. Burada yapılan ölçü için kaç zincir çekilmeli, kaç tane yuva yapılmalı ve diğer sayı detayları açıklanmış. Bütün bu detaylara dikkat ederek istediğiniz beden için bu kazak modelini yapmaya başlayabilirsiniz.

Kazak modeli yapımı oldukça basit. Tığ ile örgü örmeye yeni başlıyorsanız dahi kolaylıkla yapabilirsiniz. Videoda verilen detaylara dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Dikişsiz tığ işi kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@gulcanvolkanduran

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.